Najważniejsze w całym procesie jest to, byś od początku do końca czuła się bezpiecznie i komfortowo – już od progu gabinetu, przez cały czas trwania zabiegu, aż do ostatniego uśmiechu na dowodzenia.
Dlatego też niezwykle istotne jest, byś po prostu widziała co Cię czeka, jak to wszystko wygląda, o co możesz zapytać, co jest normalne, a co powinno Cię zaniepokoić etc.


  1. Konsultacja – Wstępem do takich konsultacji zazwyczaj jest zapytanie poprzez email (klientka wysyła zapytanie wraz ze swoim zdjęciem) lub kontakt telefoniczny (po odpowiedzi na pytania klientki następuje umówienie na konsultację w gabinecie).
    Jest to pierwszy i absolutnie niezbędny krok dla obu stron:
    linegristki, by dowiedziała przede wszystkim jakie są Twoje oczekiwania, poznała Twoją skórę , zaproponowała Ci najlepszą metodę pigmentacji, dobrała najwłaściwszy kolor pigmentu oraz wykonała próbę uczuleniową
    oraz dla Ciebie, byś dowiedziała się jak wygląda sam proces, jakie są przeciwwskazania, jak może wyglądać efekt końcowy i rozwiała wszelkie swoje ewentualne wątpliwości.

    Konsultacja może być odrębną wizytą w salonie, ale jeśli klientka wcześniej zapoznała się z listą przeciwwskazań i takowe nie występują konsultacja może po prostu poprzedzać sam zabieg.


  2. Formalności
    Każdy zabieg poprzedzony jest garścią formalności. Podstawowe dokumenty jakie otrzymasz to przede wszystkim:
    – świadoma zgoda na wykonanie zabiegu – stanowi Twoje ostateczne potwierdzenie, że wiesz z czym wiąże się zabieg i wyrażasz na niego zgodę
    – kwestionariusz dotyczący zdrowia – dość obszerny wywiad na temat przebytych schorzeń oraz obecnego stanu zdrowia pozwala upewnić się, że zabieg na 100% będzie bezpieczny
    – informacja o administrowaniu i przetwarzaniu danych osobowych – to istotne zwłaszcza w świetle najnowszych przepisów RODO, dotyczy to nie tylko wpisanego w Twoją kartę numeru telefonu, by przypomnieć Ci o wizycie dopigmentowującej, ale również np. publikacji zdjęć „przed i po” na stronie salonu czy w mediach społecznościowych.

    Powyższe formalności to nie tylko standard, ale konieczność w każdym salonie – bez powyższych zgód linergistka ma prawo odmówić wykonania zabiegu.


  3. Demakijaż, dezynfekcja, znieczulenie
    Jeśli w wywiadzie i po analizie dokumentacji linergistka stwierdzi brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu pierwszym krokiem będzie demakijaż oraz dezynfekcja skóry klientki, by mieć pewność, że wszystko jest w 100% czyste i bez pozostałości makijażu.
    Przez rozpoczęciem rysunku wstępnego, na pigmentowane miejsce zazwyczaj nakładany jest preparat relaksujący w postaci kremu, który minimalizuje odczucia bólowe klientki.

  4. Rysunek wstępny
    Doświadczona linergistka patrząc na Twoje rysy twarzy już na pierwszy rzut oka będzie w stanie określić jaki kształt będzie Ci pasował najbardziej. Jednak doświadczona linergistka zawsze najpierw zapyta Cię o Twoje oczekiwania odnośnie kształtu, grubości czy końcowego efektu, a dopiero potem zrobi rysunek wstępny, zaproponuje metodę i kolor.

    Zabieg rozpocznie się dopiero, kiedy ostatecznie zaakceptujesz zarówno kształt jak i kolor pigmentu.


  5. Przebieg zabiegu
    W zależności od wybranej metody do powierzchniowych warstw naskórka wprowadzany jest naturalny barwnik. W przypadku metody maszynowej odbywa się to za pomocą maszynki z cieniutką igłą, a w przypadku metody microblading (zarezerwowanej wyłącznie dla brwi) za pomocą tzw. piórka wyposażonego w ostrze.

    Ból w trakcie zabiegu jest rzeczą bardzo indywidualną – od delikatnego po dość mocno odczuwalny dyskomfort, choć takie sytuacje są zdecydowanie rzadsze.

    Sam zabieg trwa zazwyczaj 2-2,5 godziny i po jego zakończeniu w miejscu pigmentacji może pojawić się niewielkie zaczerwienienie czy opuchlizna, które dość szybko schodzą. Klientka może więc normalnie funkcjonować bez zmiany rytmu dnia.


  6. Dopigmentowanie
    Pamiętaj o tym, że bez względu na to jaką część twarzy postanowiłaś podkreślić makijażem i jaką metodę wybrałaś zabieg zawsze składa się z dwóch spotkań – pierwszego, które opisałam powyżej, oraz drugiego, po ok 6 tygodniach czyli tzw. korekty. Druga wizyta ma przebieg podobny do tej pierwszej (choć zazwyczaj jest krótsza, bo pomijamy cały etap rysunku wstępnego) i ma na celu przede wszystkim dopigmentowanie, uzupełnienie ewentualnych ubytków, wyrównanie kolorytu etc – i dopiero po tym spotkaniu możemy uznać zabieg za zakończony.